برخی نمونه کارها

هر روزه کارهای زیادی توسط اعضای تیم یوآل انجام می‌شود. بیایید برخی از آنها را با هم ببینیم.

یک تیزر تبلیغاتی موثر چه ویژگی‌هایی دارد؟ آیا می‌دانید که یک تیزر خوب برای نتیجه‌بخش بودن باید چه فاکتورهایی داشته باشد؟ اگر شما هم در پی یافتن جواب این سوال مهم هستید پس این مقاله حسابی برایتان مفید است. در ادامه همراه ما باشید تا جواب تمام سوالاتتان را دریافت کنید.

تیزر تبلیغاتی چیست؟

پیش از اینکه بدانید ویژگی‌های یک تیزر تبلیغاتی موثر چیست بد نیست تا با ماهیت تیزر آشنا شویم. تیزر نوعی محصول تصویری متحرک است که طی آن حس کنجکاوی مخاطب برانگیخته می‌شود. تیزر در عین حال باید معرف برند شما باشد و پیام خاصی را به مخاطب القا کند. پیام ارسال شده می‌تواند معرفی یک کالا یا خدمت باشد. همچنین در تیزر می‌توانید کسب و کار یا تیم خودتان را به دیگران معرفی کنید. به یاد داشته باشید که تیزر در عین کوتاه بودن باید در ذهن مخاطب نیز به یادگار بماند.

مراحل ساخت تیزر تبلیغاتی چیست؟

اکنون که با ماهیت تیزر تبلیغاتی آشنا شدید بد نیست تا درباره مراحل ساخت آن هم بدانید. یک تیزر تبلیغاتی دارای 3 مرحله زیر است:

  • مرحله پیش از تولید: در این مرحله محتوای مورد نیاز و زیرساخت‌ها تهیه می‌شوند.
  • مرحله تولید: اجرای محتوا، صداگذاری، تدوین
  • پس از تولید: ویرایش و اصلاح

هدف از ساخت تیزر تبلیغاتی چیست؟

برای اینکه تیزر تبلیغاتی شما موثر باشد باید هدف شما از ساخت آن به خوبی تعیین شده باشد. تیزرها می‌توانند یک یا چند پیام داشته باشند؛ اما باید به نحوی ساخته شوند که توجه مخاطب را جلب کنند. بسته به اینکه هدف شما از تولید تیزر چیست باید مخاطب شما طی مدت زمان کمی متوجه هدف شود. به یاد داشته باشید که با استفاده از خلاقیت مخاطب را جذب تیزر کرده و او را تا پایان با خود همراه کنید.

تیزرها می‌توانند یک یا چند پیام داشته باشند؛ اما باید به نحوی ساخته شوند که توجه مخاطب را جلب کنند.

مهم‌ترین اهداف تیزرهای تبلیغاتی

  • معرفی خدمات و محصولات
  • تیزر معرفی برند
  • تیزر معرفی رویدادها
  • معرفی مجموعه

ویژگی های یک تیزر تبلیغاتی موثر

استفاده از ایده‌های خلاقانه

این به آن معناست که در تولید تیزرهای خود باید از ایده‌های جدید استفاده کنید. ایده‌های نو می‌توانند از موضوعات اجتماعی یا فرهنگی روز الهام گرفته باشند. همچنین بد نیست تا از تیزرهای خارجی وبرندهای مطرح الگو گرفته و خلاقیت خودتان را به آن‌ها اضافه کنید. برندهایی مانند نایک، لنوو، پورشه و پپسی همواره خلاقانه‌ترین ایده‌ها را در تیزرهای تبلیغاتی خود به کار می‌برند.

نیاز مخاطب را در نظر بگیرید

فراموش نکنید که نیاز مخاطب شما چیست. آیا او می‌خواهد کالایی جدید و کاربردی به وی معرفی شود یا به خدمات پس از فروش نیاز دارد؟ به یاد داشته باشید که در نظر گرفتن سلیقه مخاطب رمز موفقیت شماست. اگر تیزر ساخته شده مطابق با سلیقه مخاطبتان نباشد دچار اتلاف وقت و هزینه‌های زیادی خواهید شد. به همین دلیل همواره به صاحبان کسب و کار پیشنهاد می‌کنیم که پیش از شروع ساخت تیزر درباره سلیقه مشتری خود به خوبی تحقیق کنند.

تیزر تبلیغاتی موفق

از جذابیت ظاهری غافل نشوید

ساخت تیزر تبلیغاتی موثر بدون داشتن جذابیت بصری کاری بی‌معناست. جذابیت بصری شامل تصاویر زیبا، آهنگ دلنشین و ترکیب رنگ‌های چشمگیر است. این کار در کنار جذابیت ظاهری فرد اجراکننده می‌تواند تاثیرات مثبتی ایجاد کند. همچنین فراموش نکنید که در ساخت تیزر تبلیغاتی از لوکیشن‌های خاص استفاده کنید. برای این کار یا می‌توان به مکان‌های خاص رفت یا با استفاده از تکنولوژی فضای تیزر را تغییر داد.

سرعت بالای انتقال پیام

یک تیزر تبلیغاتی موثر باید طی مدت زمان کمی پیام اصلی را ارسال کند. ارسال پیام باید به صورت غیرمستقیم با ریتم عادی باشد. به نحوی که مخاطب پس از چند ثانیه (یا چند دقیقه) بتواند برداشت خود را از تیزر داشته باشد. در نهایت به سادگی جذب تیزر شده و تاثیر خود را بر وی می‌بینید.

یک داستان عالی

حتما پیش از ساخت تیزر تبلیغاتی برای آن یک سناریو جذاب بنویسید و آن را پردازش کنید. سناریو شما باید در عین جذاب بودن ساده هم باشد. همچنین کوتاه بودن مدت زمان آن مانع از خستگی مخاطب می‌شود. به یاد داشته باشید که خلاقیت و رازآلود بودن سناریو در وایرال شدن آن تاثیر بسزایی دارد.

سناریو شما باید رازآلود باشد؛ خلاقیت آن مخاطب را تحت تاثیر قرار دهد.

تعامل برقرار کنید

یکی دیگر از ویژگی های یک تیزر تبلیغای موثر ایجاد تعامل با مخاطب است. برای این کار توصیه می‌کنیم که مخاطب را به چالش بکشید. از او بخواهید در ارسال تیزر به دیگران اقدام کند و گاهی با جایزه‌ای نفیس او را تشویق کنید. همچنین می‌توانید از وی بخواهید مسئله‌ای را به درستی حدس بزند و جایزه دریافت نماید. این امر منجر به بیشتر دیده شدن تیزر شما می‌شود.

کلام پایانی

در این مقاله تلاش کردیم تا ویژگی های یک تیزر تبلیغاتی موفق را به زبانی ساده بیان کنیم. اگر قصد تولید تیزر دارید می‌توانید با برون سپاری آن به تیم یوال به سرعت به اهداف خود برسید. همکاران ما پیش از هر اقدامی در این باره به شما مشاوره خواهند داد. تنها کافیست با شماره‌های موجود در سایت تماس گرفته و از آن‌ها راهنمایی بخواهید. در صورت تمایل می‌توانید نمونه کارهای ما را ببینید و بهتر تصمیم بگیرید.